Nakládání s odpady v obci

Nakládání s odpady v obci 1

Více zde

Stavební suť - Obec uzavřela smlouvu se spol. ESKO-T na využívání sběrných dvorů. Občané budou moci vozit, za poplatek na čipovou kartu, do sběrného dvora do Mohelna a Rouchovan menší množství stavební sutě /vozík za auto/. Čipové karty budou k zapůjčení na obecním úřadě. Kdo bude kartu potřebovat, tak si ji vyzvedne a po vyvezení odpadu vrátí. Cena za uložení odpadu na sběrný dvůr bude naúčtována obci a následně bude přeúčtována občanovi, který tam odpad zavezl.

Náklady za objem i svoz každoročně rostou a navíc odpad z popelnic končí na skládkách. Skládky zabírají půdu a vytváří v krajině „mrtvá území“. Představují nebezpečí kontaminace podzemních vod a půdy, zapáchají a ohrožují zvěř.

Je zapotřebí, aby třídili všichni občané, ne jenom někteří. Není možné se řídit větou“ Však jsem zaplatil, tak tam můžu dát, co chci.“

I přesto, že velká řada obyvatel naší obce poctivě třídí, je množství směsného odpadu stále velké.

Náklady za svoz popelnic jsou účtovány jako položka za množství odpadu v popelnicích, dále je pak účtován poplatek za každou zvednutou popelnici. Proto je třeba důsledně odpad z domácností vytřídit a do popelnic dávat opravdu jen ten odpad na který není v obci kontejner. Děkujeme

STRUČNÝ NÁVOD K POUŽITÍ RŮZNÝCH DRUHŮ ODPADU.pdf

Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 368,17 kB

sběrná místa v obci.pdf

Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 117,88 kB
Datum vložení: 8. 1. 2020 0:00
Datum poslední aktualizace: 7. 9. 2020 9:26
Autor:

dnes, neděle 28. 2. 2021
jasno 8 °C 0 °C
pondělí 1. 3. jasno 9/1 °C
úterý 2. 3. jasno 10/1 °C

Dnes je 28.2.2021

Svátek má Lumír

Když skřivánek v únoru zpívá, brzy se pod nosem slívá.

Je-li na svatého Romana jasno, bude hojná úroda.