Aktuální pravidla pro dobrovolníky chytající se pomáhat do zasažených obcí na jižní Moravu

Aktuální pravidla pro dobrovolníky chytající se pomáhat do zasažených obcí na jižní Moravu

Čeká nás prodloužený víkend a řada lidí se chystá přijet pomáhat do zasažených obcí na jižní Moravu. Připomínáme proto aktualizovaná základní pravidla, na která musí dobrovolníci dbát, zpracované Jihomoravským krajem.

Zásadní je v tuto chvíli:

! hlásit se na kontaktních místech v Hodoníně a Břeclavi

! potřebujeme hlavně řemeslníky s vlastním nářadím, ostatní dobrovolníci budou nasazení primárně na úklid v okolí obcí

! nepočítat s noclehem

Kompletně zde:

1. Nahlaste se na jedné ze 2 základen
  • Kulturní dům Hodonín
  • parkoviště na letišti u Břeclavi

Z obou míst vyjíždí do obcí kyvadlová doprava. Koordinátoři budou dobrovolníky posílat tam, kam je zrovna potřeba.

1. Zaparkujte mimo obec

Nejlépe u hodonínského kulturního domu a letiště u Břeclavi, kde jsou odstavná parkoviště. Do obcí bude pak dobrovolníky svážet kyvadlová doprava. Do obcí platí zákaz vjezdu! Potřebujeme volné silnice pro těžkou techniku.

1. Nevozte materiální pomoc

Jídla, pití, oblečení, drogerie je na skladech dost.

1. Řemeslníci vítáni

Poptáváme řemeslníky, nejlépe s vlastním nářadím. Ostatní dobrovolníky prosíme zejména o pomoc s úklidem v okolí obcí – na polích, vinicích..

1. Dodržujte bezpečnost

Při práci i pohybu v obci či terénu buďte opatrní. Mějte pevnou obuv, pracovní oblečení, rukavice.

1. Nevolejte starostům

Na kontaktních místech v Hodoníně a Břeclavi máme koordinátory, kteří mají vždy aktuální informace, co je potřeba a kde. V každé obci je navíc infostánek, kde se lze domluvit, kam vyrazit.

1. Ideálně se po práci vraťte domů

Pro dobrovolníky sice bude k dispozici provizorní servisní zázemí, jako jsou například sprchy, místo na přespání ale garantovat nemůžeme. Budeme rádi, pokud přijedete vždy ráno a po práci se vrátíte domů či na místo, kde jste ubytovaní.

Datum vložení: 2. 7. 2021 11:24
Datum poslední aktualizace: 16. 7. 2021 11:19
Autor: DJ

dnes, úterý 3. 8. 2021
středa 4. 8. slabý déšť 25/14 °C
čtvrtek 5. 8. déšť 21/15 °C
pátek 6. 8. skoro jasno 25/14 °C

Dnes je 3.8.2021

Svátek má Miluše

Jak Vavřinec zavaří, Bartoloměj zasmaží, tak se podzimek daří.

Duben, máj a červen víno v sudech suší, srpen, září, říjen hospodáře kruší.