CzechPoint

Mobilní aplikace Jamolice

Partner obce

Nadace ČEZ

Občanská bezpečnostní komise JE Dukovany

Partnerství JE Dukovany

Va‘e cesty k bezpečí

Portál KRIZPORTParčík u vrby a Drakiáda

 

Parčík u vrby a Drakiáda v Jamolicích

 Slunečné odpoledne v neděli 6. října si užili všichni, kdo přišli na slavnostní otevření Parčíku u vrby, které bylo spojené s Drakiádou. Parčík bude sloužit k odpočinku i k zábavě a ukrátí chvilku všem, kteří budou čekat na autobusové spojení.

V parčíku u autobusové zastávky v Jamolicích, které dominuje prastará vrba, byly rozmístěny lavičky, naučné dřevěné pexeso, kuličkolam a doskočiště. Bylo vysázeno přes 250 keřů a jedna okrasná jabloň.

„Jsou zde také umístěna krmítka pro ptáčky a oblíbené hmyzí domečky, které větší děti vyrobily za pomoci tatínků,“ říká starostka obce Dana Jarolímová při slavnostním otevření parčíku.

 „S Jadernou elektrárnou Dukovany spolupracujeme léta. V minulosti se například podařilo prostřednictvím Nadace ČEZ podpořit kromě dnes otevíraného parčíku, také hřiště pro mateřskou školu, autobusové zastávky nebo vybavit mateřskou školku,“ dodává starostka Jarolímová.

 Slavnostní nedělní odpoledne děti i rodiče strávili jak v parčíku, kde nasypali ptáčkům a soutěžili v co nejrychlejším umístění kuličky či nejdelším doskoku, tak také na fotbalovém hřišti, kde se následně konala drakiáda. Počasí přálo, bylo slunečno a větrno. Draky vynesl vítr do velké výšky a radost byla veliká. V podvečer se všichni ohřáli u založeného ohně a nechyběly ani opečené špekáčky a odměny pro děti za jejich snažení.

Kontakt: Jana Štefánková, regionální zástupce Nadace ČEZ pro Vysočinu a jižní Moravu, útvar komunikace JE Dukovany (jana.stefankova@cez.cz, t.č. 724 804 786)