CzechPoint

Mobilní aplikace Jamolice

Partner obce

Nadace ČEZ

Občanská bezpečnostní komise JE Dukovany

Va‘e cesty k bezpečí

Portál KRIZPORTHlášení místního rozhlasu

Pozvánka na zasedání zastupitelstva obce

Oznamujeme občanům, že v pátek 20.9.2019 se koná 11. zasedání zastupitelstva obce Jamolice. Zasedání proběhne od 18.00 hod. v kanceláři obecního úřadu. Program zasedání je zveřejněn na úřední desce i elektronicky.


Drůbežárna Prace

Drůbežárna Prace bude v sobotu 21. 9.  v 15:15 hod.  prodávat:

kuřice všech barev, chovné kohouty, roční slepice za 100 Kč,

krmivo pro drůbež a králíky, vitamínové doplňky, 

dále pak vykupovat králičí kožky - cena 5 Kč/ks.


Objednávka sadbových brambor

Ing. Václav Novák z Jívoví nabízí ranné a poloranné sadbové brambory, rané Marabel a Gala, polorané Rafaela, cena všech odrůd včetně dovozu činí 800 Kč/q. Případní zájemci si mohou do konce října v kanceláři obecního úřadu nahlásit množství a druh odrůdy.


Ztráta

Byla nalezena motorová pila. Bližší informace v kanceláří obecního úřadu.


Upozornění Policie České republiky

„Policie České republiky upozorňuje občany, že se opět vyskytl případ o porušování domovní svobody na Znojemsku. 

Obdobný případ, jako jsme již hlásili. Do obce přijede osobní vozidlo. Skupinka troufalých zlodějů zkouší brát za kliky domů a drze vstupuje dovnitř. Majitelé je dokonce i přistihli, ale ti se pohotově vymlouvali. Naštěstí se jim tentokrát nepodařilo nic odcizit. Není však vyloučeno, že ve svých protiprávních aktivitách budou pokračovat.

Policie proto varuje občany a nabádá k větší obezřetnosti. I když jste doma, vchodové dveře a vstupní vrata do dvorů a průjezdů zamykejte.

Zároveň policie žádá o spolupráci. Jestliže se v naší obci objeví podezřelé vozidlo nebo vás tyto osoby dokonce navštíví, ihned volejte linku 158. Policie okamžitě vyšle nejbližší volnou hlídku a ta vše prověří. Poznačte si registrační značku vozu a snažte si zapamatovat i podobu a zajímavosti k popisu osob. Žádná policie na světě se neobejde bez spolupráce všímavých a ochotných osob, kterým není protiprávní jednání jiných spoluobčanů lhostejné.“


Změna termínu svozu komunálního odpadu

Informujeme občany, že od 24.9.2019 bude probíhat svoz popelnic každý týden.

Současně žádáme občany, aby přistavovali jen plné popelnice. Žádáme,aby jste dostatečně třídili odpad a do popelnic vyhozavali opravdu odpad pro který nejsou v obci kontejnery. Náklady za objem i svoz každoročně rostou a navíc odpad z popelnic končí na skládkách, které zabírají půdu a ohrožují naše životní prostředí. Kdo má zájem o tašky na tříděný odpad, tak si je může vyzvednout v kanceláři obecního úřadu. Obec nabízí i možnost využítí sběrných dvorů v Rouchovanech nebo Mohelně. Informace o sběrných místech je možné najít na stránkách obce, nebo se informovat v kanceláři.

Bohužel se u něktěrých nemovitostí zvýšil počet popelnic, že jsou přistaveny dvě, nebo větší objem popelnice. Přitom tam bydlí jeden nebo dva občané. 

Děkujeme občanům, kteří třídí důsledně a pochopili, že třídění odpadu je nutné kvůli nám i přírodě.


Výdej pečiva po podobu dovolené v prodejně Coop Jednota

Oznamujeme občanům, že po podobu dovolené v prodejně Coop Jednota se bude od pondělí 16.9. do  28.9. v době od 7:30 do 9:00  na obecním úřadě vydávat pečivo - chleba, rohlíky. V sobotu pečivo nebude.